Siberi ženšennijuure pulber, 250g / Nutrisslim

Toode
Siberi ženšennijuure pulber, 250g / Nutrisslim
Hind
21.99 €
Komplektis
1
Toote kood
SLI5166
Saadavus
Tellimisel (tarne 1 päev )
Bränd
Nutrisslim
Suuruse valik
  • Aitab kurnatuse ja väsimuse, stressi vastu.
  • Stimuleerib immuunsüsteemi.
  • Aitab kehal vastu pidada füüsilise ja vaimse stressi olukordades, suurendab energiat, parandab mälu ja keskendumisvõimet.
  • Võib aidata kemoteraapiat taluda, puhastab maksa ja kogu keha.
  • Tõhus menstruatsiooni valude puhul.
  • Kasutatakse impotentsuse vastu, viljatuse puhul ja menopausi vaevuste vastu.
  • Tõstab libiidot.

Kasutamine: 2-3 g päevas ( ca 1 tl).

Kõrvaltoimed: Kõrvaltoimed avalduvad peamiselt pika-ajalisel tarvitamisel (üle 3 kuu) ja suurte koguste annustamisel.

Avaldab närvisüsteemile kohviga sarnast (ergutavat) toimet, seega ei sobi ärrituse, unetuse, kõrge vererõhu, südamepuudulikkuse puhul.

Erinevatel andmetel ei soovitata ateroskleroosi, raseduse, rinnaga toitmise korral, mitmete allikate põhjal alla 7-12 aastastele lastele.

Enne tarvitamist tuleks konsulteerida oma arstiga, kui võtate ravimeid - näiteks omab risttoimet vererõhu alandajatega.

Mõned allikad ei soovita eleuterokokki diabeetikutele.

Kirjandusest leiab vastuolulisi arvamusi Siberi zenzennijuure sobivuse osas palaviku ajal, teatud antibiootikumide võtmisel ning diureetikumide tarvitamise korral.

Ära võta pulbrit enne magama jäämist, võib tekitada rahutust ja unetust.

Parim on tarvitada pulbrit hommikuti.

Peale ühe paki kasutamist teha paus, mitte üle doseerida. Mitte kasutada üle 3 kuu järjest (teha vähemalt 3-nädalane paus)

Siberi zenzennijuur ei ole kuulsa Panax zenzenni lähisugulane. Oma nimetuse on ta saanud seetõttu, et tal on mitu korda kallima Panax zenzennijuurega sarnased omadused ja ta avaldab organismile sarnast mõju. Kasutatakse kui organismi toonikut ja adaptogeeni." Adaptogeenid on mittetoksilised ained, mis tugevdavad organismi vastupanuvõimet kuuma ja külma kliima, janu, näljatunde, emotsionaalse stressi jne osas. Adaptogeenid ei muuda oluliselt organismi normaalset talitlust, ent tõstavad märgatavalt kehalist ja vaimset töövõimet.

Mitmed Siberi zenzennijuure kasulikud omadused on leidnud ka ametliku kinnituse tänu kliinilistele katsetele ja teadusuuringutele, paljud omadused on aga veel teaduslikult tõestamata. Üldiselt leitakse, et Siberi zenzennijuur on immuunsüsteemi aktiveeriva mõjuga sest ta suurendab nn. tapjarakkude, ehk T-lümfotsüütide arvukust. Mõjub väsimust vähendavalt, keskendumist soodustavalt ja libiidot tõstvalt nii naistele kui meestele. Sobilik tarvitada füüsilise ja emotsionaalse stressi perioodidel, sest aitab energiat koondada ja aitab lihaspingeid leevendada. Hea taim madala vererõhu korral, kui ei võeta juba vererõhku tõstvaid ravimeid.

 

Superfoods pulbrite säilitamine: õigesti säilitades seisavad enamus pulbreid peale avamist 1-2 aastat. Väldi kokkupuudet kuumusega, hoia toatemperatuuril või madalamal temperatuuril. Ära jäta pakki päikese kätte. Enne paki taas sulgemist pigista sellest välja õhk. Sulge pakk hoolikalt, ära jäta õhuvahesid.