Lahtiolekuajad

28.05.20 kella 17.00-ni tehtud tellimused täidetakse 28.05.20
29.05.20-07.06.20 puhkus
Kõik tellimused täidetakse 08.06.20

SHATAVARI PULBER, 125G / NUTRISSLIM

Toode
SHATAVARI PULBER, 125G / NUTRISSLIM
Hind
10.60 €
Komplektis
1
Toote kood
SLI5164
Saadavus
Tellimisel (tarne 1 päev )
Bränd
Nutrisslim
Suuruse valik
  • Noorendav eliksiir naistele.
  • Annab jõudu suguelunditele, normaliseerib immuunsüsteemi ja hormonaalsüsteemi talitlust.
  • Leevendav, menstruatsiooni reguleeriv ja valuvaigistav, vedelikku väljutav, noorendav, toniseeriv, rahustav, spasmide ja kuumahoogude vastane.
  • Suurendab seksuaalenergiat.
  • Aktiveerib munarakke, suurendades nende viljastumisvõimet.
  • Parandab pH taset, vähendab happelisust.


KOOSTIS: Shatavari (Asparago Racemosus)

Päritolumaa: India. Pakendatud Sloveenias.

Soovitatud kogus: 3-10 grammi (da 1/2 a 2 tl päevas), segada veega, mahlaga, piimaga või smoothiega. Võib lisada salatile või toidule.

MENOPAUSI korral sobib segatuna Ashwagandha ja Brahmiga võrdsetes osades ( 1/2-1 tl igat pulbrit , 2x päevas, võtta sisse piima või vedelikuga) või safraniga ( piima või vedeliku sisse 1-2 tl Shatavarit ja terake safranit, manustada 2x päevas).

PMS sündroomi korral võtta 2x päevas segatuna kuuma joogiga. Üldise nõrkuse korral võib doosi paariks päevaks kahekordistada.

HOIATUSED: inimestel, kellel on allergia asparaaguseliste vastu võivad taime mitte taluda.

Ei soovitata kaua aega kasutada neil, kellel on östrogeenist sõltuvad haigused, ei soovitata võtta diureetikumidega sest tugevdab nende mõju.

Indias kasutavad taime ka rinnaga toitvad naised kuid selle kohta ei ole piisavalt uuringuid, mistõttu ei soovitata taime rasedatele ja imetavatele emadele ( konsulteerida arstiga).

Traditsiooniliselt lahustatakse pulber klaasis piimas, lisada paar safranitolmukat või terake safranitm, näpuotsatäis kurkumit ning soojendatakse keetmata. Viljatuse korral on hea võtta 1 tl shatavarit piima ja safraniga (safranit mitte üle annustada!) - sellel on suurepärane toniseeriv toime emakale ja munasarjadele. Shatavari tõmmist gheega (ehk selitatud India võiga) kasutavad India naised rindade sünnitusjärgseks taastamiseks.

 

Teaduslikud uuringud on näidanud piimanäärmete suurenemist ja piima eritumise kasvu naistel, kes on regulaarselt seda taime manustanud, mis on seotud prolaktiini ja somatotropiini suurenenud sünteesiga. Taimes ohtralt sisalduvad bioflavonoidid ja looduslikud antibiootikumid puhastavad verd ja naiste suguelundite limaskesti. Kuna taimes on palju naissuguhormoonide analooge, manustavad seda menopausis naised, samuti need, kellel on olnud emakaeemaldusoperatsioon.

 

Shatavari tasakaalustab naiste hormonaalsüsteemi, kiirendades östradiooli üleminekult östrooliks ning stimuleerib progesterooni sünteesi. Seega takistab taim östrogeeniga seotud haiguste (fibroom, mastopaatia, endometrioos, emakakaela erosioon) teket. Uuringute alusel puhstab keha, mõjudes muuhulgas vähki ennetavalt.

Shatavaril on positiivne mõju ka meeste suguelule - kasutatakse impotentsuse ennetamiseks ja suguelundite põletike puhul. Parandab spermatogeneesi. Shatavari on suurepärane leevendi mao, kopsude, neerude ja suguelundite lima korral.

 

Superfoods pulbrite säilitamine: õigesti säilitades seisavad enamus pulbreid peale avamist 1-2 aastat. Väldi kokkupuudet kuumusega, hoia toatemperatuuril või madalamal temperatuuril. Ära jäta pakki päikese kätte. Enne paki taas sulgemist pigista sellest välja õhk. Sulge pakk hoolikalt, ära jäta õhuvahesid.