Tootekategooriad
Liitu uudiskirjaga
liitu facebookiga:
Soovitame

Lucuma pulber, 250g / Nutrisslim

Toode
Lucuma pulber, 250g / Nutrisslim
Hind
17.99 €
Komplektis
1
Toote kood
SLI5148
Saadavus
Tellimisel (tarne 1 päev )
Bränd
Nutrisslim
Suuruse valik
Lucuma pulber on naturaalne magustaja, väga madala glükeemilise indeksiga. Ta on suurepärase karamellise maitsega. Sisadab hulgaliselt niatsiini ( vitamiin B-3), vitamiine B1, B2 ja B5, beetakaroteeni, rauda, kaltsiumit, fosforit, kaaliumit. Lucuma on kiudaineterikas ja aitab korrastada seedimist. Lucuma pulbris olevad mineraalained ja vitamiinid aitavad tugevdada immuunsust. 

RAW - ORGANIC - VEGAN

Lucuma on väga kõrge valgusisaldusega, teda ületavad selles vaid kookospähkel ja mõned teised eksootilised viljad. Kaltsiumisisaldus on ca 92mg/100g kohta, raua ja fosfor sisaldus 186mg/100g. Suhkrutest sisaldab ta glükoosi, sahharoosi ja fruktoosi, kuid ta on väga madala glükeemilise indeksiga, mistõttu sobib ideaalselt diabeetikutele suhkru asendajaks. Lisaks aitab lucumas sisaldub B3 vitamiin parandada mälu ning A vitamiin mõjub võimsa antioksüdandina. 

Journal of Medical Food avaldas 2009 aastal uurimustöö Lucuma kohta “Evaluation of antihyperglycemia and antihypertension potential of native Peruvian fruits using in vitro models”. See uuring leiab, et lucuma mõjub hästi diabeedi ja kõrge vererõhu korral.

Lucuma pärineb Peruust, seda valmistatakse samanimelise puuvilja kuivatatud viljalihast. Peruus on Lucuma nii armastatud, et 20 Peruu külakest kannavad nime Lucma ja 6 küla Lucuma. Vilja kutsutakse kohapeal "inkade kullaks". Lucuma kasvab kõrgel mäestikes, olles samas külmakartlik. See teeb lucuma kasvatamise keerukaks. Korjatud puuvili on esialgu nii kõva, et seda ei saa toiduks kasutada. Vilju hoitakse heina sees, kuni kõva kiht pehmeneb. Pulbri saamiseks lõigatakse viljad viiludeks ja kuivatatakse alla 45 kraadi juures. Seejärel jahvatatakse see pulbriks.

Miks kasutada lucumat ?

  • peaaegu 0% rasvu
  • aeglaselt imenduvad süsivesikud , sobilik sportlastele
  • vitamiinirikas, eriti B3, mis on hea füüsilise koormuse korral 
  • meeldiv maitse, suurepärane jogurti ja jookidega 
  • hea diabeedi ja kõrge vererõhu korral
  • madal glükeemiline indeks (IG)
  • üks maailma valgurikkamaid vilju
  • mineraalainete rikas, eriti kaltsium fosfor, raud 
  • beeta karoteeni rikas
  • naturaalne suhkruasendaja
  • sobib lastele

Eriti hästi sobib lucuma pulber jookide, jäätiste, kreemide ja kastmete magustamiseks. Viimasel ajal on avastatud ka lucuma hea mõju nahale. Uuringud väidavad, et lucuma pulber aitab haavadel paraneda, mõjub kudesid taastavalt ja silendavalt. Seetõttu võib lucuma pulbrit kasutada ka isetehtud ilumaskides.

Superfoods pulbrite säilitamine: õigesti säilitades seisab enamik pulbreid peale avamist 1-2 aastat. Hoida toatemperatuuril või madalamal temperatuuril. Enne paki sulgemist pigista sellest õhk välja ja sulge hoolikalt, ära jäta õhuvahesid. 

Koostis: 100% lucuma pulber 
Päritolumaa Peruu. Pakendatud Sloveenias.