Kookosõli külmpressitud 400g/432ml Rapunzel

Toode
Kookosõli külmpressitud 400g/432ml Rapunzel
Hind
8.90 €
Komplektis
1
Toote kood
R1006045
Saadavus
Tellimisel (tarne 1-2 päeva)
Bränd
Rapunzel
Suuruse valik

Koostis: esimese külmpressi kookosõli.

Kookosõli on taimne õli, mida pressitakse kookospähkli viljalihast.

Et kookosõli koosneb ligikaudu 92 % ulatuses küllastatud rasvhapetest, on see toatemperatuuril enamasti tahkes olekus.

Kookosõli on aegade algusest peale kasutatud nii toiduaine kui kosmeetikavahendina, eriti laialdaselt on see tuntud India ajurveda süsteemis.

USA-s sattus kookosõli kriitikanoole alla tänu kõrgele küllastatud rasvade sisaldusele.

Siiski näitavad kaasaegsed teadusuuringud, et mitte kõik küllastatud rasvad ei ole ühesugused - kookosõlis sisalduvad keskmise ahelaga triglütseriidid ei tõsta kolesterooli taset ja ega aita kuidagi kaasa südamehaiguste tekkele.

Kookosõli on tänapäeval arvatud kümne supertoidu hulka. Tänu kõrgele küllastatud rasvhapete sisaldusele on kookosõli ideaalne praadimiseks ja küpsetamiseks.

Rafineerimata kookoseõli sulab juba 24-25 C juures ning suitsema hakkab 170 C juures.

Erinevalt teistest rasvadest ja õlidest ei kahjustu kookoseõli ka kõrgetel temperatuuridel.

Kookosõli on hea kasutada kaalulangetamisel, see ei ladestu keha rasvkoesse ning soodustab hoopis rasvade põletamist.

Kookosõli annab energiat, kiirendab ainevahetust, tõstab immuunsust ning koguni aitab alandada halva kolesterooli taset.

Kõik need kookosõli omadused tulenevad ühest küljest rasvhappe ahela pikkusest ning teisalt lauriinhappe ja kaprüülhappe sisaldusest, millel on antimikroobne, antioksüdantne, seene-ja bakteritevastane mõju. 

Kuuludes kõige stabiilsemate õlide hulka, oksüdeerub ja rääsub kookoseõli väga aeglaselt, säilides kuni kaks aastat tänu oma küllastatud rasva sisaldusele.

Parim on teda säilitada tahkunud vormis, alla 24,5 kraadi C juures, et tema säilivusaeg veelgi pikeneks. Samas ei ole kookosõli vaja ilmtingimata külmkapis hoida. Kookosõli on hea juustele, kõõma vastu ja nahale, sobib kasutada ka massaažiõlina.

Lokaalselt kasutades aitab nahka kaitsta infektsioonide eest, vähendab psoriaasi, ekseemi ja dermatiidi sümptoome, toetab naha loomulikku keemilist tasakaalu, hoiab ära naha kahjustusi, ealisi muutusi, leevendab naha kuivust, kaitseb päikese ultraviolettkiirguse kahjustuste eest.

On kasutatud sisselõigete ja põletuste korral, seentõve korral.