Kaltsium-Magneesiumtsitraat 50 tbl

Toode
Kaltsium-Magneesiumtsitraat 50 tbl
Hind
14.20 €
Komplektis
1
Saadavus
Tellimisel (tarne 1-2 päeva)
Bränd
Solgar
Suuruse valik
  • Kaltsium aitab hoida luid ja hambaid tugevate ja tervetena, tugevdab südametervist, lihaseid ning närvisüsteemi.
  • Mangeesium aitab reguleerida kaltsiumi transporti ja stimuleerib kaltsitoniini eritumist – see on hormoon, mis aitab kaltsiumil luudesse pääseda.

Toidulisand sisaldab kiiresti imenduvat kaltsiumtsitraati!

Kaltsium on meie organismi tähtsaim mineraalaine ja moodustab inimese kehakaalust kuni 2%.

Keskmise täiskasvanud mehe luustikus on kaltsiumi pisut üle 1 kg, naistel vähem.

Inimese luumass suureneb pidevalt kuni 30. eluaastani toidust saadava kaltsiumi abil.

Seejärel hakkab kaltsiumisisaldus luudes järk-järgult vähenema.

Toidust puudujääva kaltsiumi võtab organism meie luudest.


Kaltsium täidab kehas mitmeid ülesandeid, sh luude ja hammaste kasvatamine ja tervena hoidmine, verehüübe tagamine, närviimpulsside edastamine, südamerütmi reguleerimine, lihaste ja neerude normaalse töö tagamine, rakkude ainevahetuse reguleerimine, vererõhu alandamine. Magneesium on eluliselt tähtis mineraalaine, mis reguleerib närvi- ja lihasfunktsiooni. 70% magneesiumist on seotud kujul hammastes ja luudes. Luud ei vaja ainult kaltsiumi, vaid ka magneesiumi. Magneesiumipuudus võib põhjustada ka südamehaigusi (löökide rütmihäireid) vererõhu tõusu, neerukive, vähki, unetust, premenstruaalset sündroomi, menstruaalkrampe. Magneesiumit on vaja südames energiaproduktsiooniks. Aine osaleb veresoonte lõõgastamisel, vähendab trombide teket. Magneesiumi tarvitamine õiges koguses aitab leevendada ka stressi, sest see lõõgastab lihaseid ning rahustab närve. Magneesiumil on ka neerukive ärahoidev funktsioon, ta suurendab kaltsiumi lahustuvust uriinis, hoides ära kivide teket. Seepärast peaks alati kaltsiumiga koos tarbima magneesiumit.

KOOSTIS
Päevane annus (1 tablett päevas) sisaldab: Kaltsium (kaltsium tsitraat) 200 mg, Magneesium (magneesiumtsitraat, magneesiumoksiid) 100 mg Muud koostisosad: taimne magneesiumstearaat, räni, taimne steariinhape ja -glütseriin, titaanoksiid, mikrokristalne ning taimne tselluloos. Toode ei sisalda: gluteen, nisu, piimatooted, soja, pärm, säilitusained, magusained, kunstlikud maitseained.

KASUTAMINE
Päevane soovitatav annus toidulisandina täiskasvanutele üks tablett päevas söögi ajal või vastavalt arsti soovitustele.
Palun pange tähele: Kui olete rase või imetate, võtate ravimeid või teil on tervisehäire, konsulteerige enne toote manustamist oma arstiga. * Toidulisandis olev magneesiumikogus võib põhjustada tundliku kõhuga inimestel kergemaid maoärritusnähte.

Pakend: 50 tabletti
Tootja: Solgar, INC., USA