Shilajit pulber, 125g / Nutrisslim

Toode
Shilajit pulber, 125g / Nutrisslim
Hind
14.12 €
Komplektis
1
Toote kood
SLI5194
Saadavus
Tellimisel (tarne 1 päev )
Bränd
Nutrisslim
Suuruse valik

Shilajiti ehk mumiot (Asphaltum punjabianum) peetakse ajurveeda meditsiini alustalaks ning kõige tugevamaks kõigist taimedest.

See tekib, kui taimne kompost ning mineraalaineterikas huumus ladestuvad tuhandeid aastaid kivimikihtide vahel.

 • Kasutamine: 6g (1tl) päevas segatuna smuuti, mahla või jogurtiga. Mitte ületada päevast soovitavat kogust. Toodet ei tohi kasutada mitmekesise toitumise asendajana. 

  Päritolumaa: India. Pakendatud Sloveenias.

  Säilitamine: hoida kuivas ja jahedas.

  Peamiselt leiab shilajit kasutust kuse- ja suguelundkonna hädade korral, aidates valuliku urineerimise ning põiepõletiku ja -kivide korral. Lisaks peetakse shilajiti reproduktiivsüsteemi toonikuks – see aitab nii meeste probleemide (enneaegne seemnepurse, impotentsus) kui ka viljatuse ning PMSi korral. Shilajit reguleerib veresuhkrut ja kolesteroolitaset, mistõttu soovitatakse seda ülekaalulisuse ning diabeedi korral. Positiivset mõju on täheldatud ka kasvajate ja epilepsia ravis.

  Shilajit aitab ennetada mineraalainete defitsiiti, kuna sisaldab enamikku vajalikest mineraalidest nende kergesti­omastatavas ioonilises vormis. Lisaks 40-60% ulatuses fulvo- ning humiinhappeid. Fulvohape on ühend, mis aitab taimedel ja teistel organismidel toitaineid omastada. Seega on shilajit toeks kaltsiumi, fosfori ja magneesiumi lihastesse, kudedesse ning luudesse jõudmisel. Seda soovitatakse osteoporoosi ning teiste luude- ja liigesehaiguste korral. Fulvohape puhastab organismi kõikidest jääkidest – plast, kemikaalid, pestitsiidid ning raskemetallid – mis saastunud elukeskkonna, vee või toidu tõttu sinna ladestuvad. Humiinhape aitab leevendada toidus sisalduvate lisaainete halba mõju. Lisaks aitavad nimetatud happed kaasa organismi üldisele puhastumisele, neerutööle ja vereloomele. Fulvohappe tulemusel suureneb nii üldine energiatase kui ka seksuaalenergia, mistõttu tarbitakse shilajiti ka afrodisiaakumina. See parandab füüsilist võimekust, vastupidavust ning aitab kehal peale rasket pingutust taastuda.

  Shilajitil on leitud ärevusvastane toime ning võime parandada mälu ja kognitiivseid võimeid. Kuna shilajit tugevdab koos temaga võetud taimede mõju, soovita­tatakse seda tarbida koos shatavari, bengali rasvaoa, ashwaganda või amla tikri pulbriga ning ka fo-ti juurega neile suurema mõju andmiseks.