Raud nõgese ja acerola kirsiga 50tk

Toode
Raud nõgese ja acerola kirsiga 50tk
Hind
20.90 € 17.90 €
Komplektis
1
Saadavus
Poes olemas
Bränd
Nõgel
Suuruse valik

Parima imendumisega raudbisglütsinaat, looduslik C-vitamiin acerola kirssidest, Eesti kõrvenõges, klorella ehk rohevetikas ja karnauba.

Mitte midagi üleliigset. Parim imendumine ja hell kõhule.

MIKS ON RAUD TÄHTIS?

 • Raud on hemoglobiini koostisosa.
 • Hemoglobiini ülesandeks on transportida kehas hapnikku.
 • Kui organismi rauavarud on madalad, võib tekkida väsimus, nõrkus, õhupuudustunne, kahvatu nahk, südamepekslemine, pearinglus, ärrituvus ja tugeva rauavaegusaneemia puhul ka valud südame piirkonnas.
 • Erinevaid sümptomeid on palju ja alati ei tähenda teatud sümptom just rauapuudust.
 • Rauavaegus on tänapäeval väga levinud ning enim ohustab see viljakas eas naisi, rasedaid, vanemaid inimesi ja ka lapsi. Inimestel, kes kipuvad piimatoodetega liialdama, on samuti oht rauavaeguse tekkeks, sest kaltsium on raua imendumise üks suurimaid takistajaid.

Välja arendatud ja toodetud Eestis Nôgeli toidulisand on välja arendatud Eestis koostöös juhtiva looduslike toidulisandite tootjaga ning ka kogu purgi sisu valmistame Eestis.

Ostes Nôgeli toidulisandi toetad Eesti arendustegevust ja tootmist kodumaal.

1 purk = 1 uus puu Eestis Nôgel väärtustab ökoloogilist eluviisi.

Seetõttu istutame iga ostetud purgi kohta koostöös RMK-ga Eestisse ühe puu.

See on Sinu võimalus panustada Eesti metsadesse ning hoolida oma tervisest tehes teadlikumaid valikuid.

Puhas tooraine asutame vaid looduslikku toorainet, mis on kasvatatud ilma sünteetiliste taimekaitsevahendite ja väetisteta.

Kodumaine kõrvenõges on vabas looduses kasvanud ja nagu teisedki meie koostisosad – laboratooriumis analüüsitud, et tagada parim võimalik tooraine ja selle kvaliteet.

 • Eesti kõrvenõges meie oma Eesti kõrvenõges on suurepärane supertoit, mis sisaldab lisaks erinevatele mineraalainetele ja vitamiinidele palju rauda ja C-vitamiini.

Koostöös Eesti Maaülikooliga oleme teostanud kõrvenõgese uuringud kindlustamaks tooraine puhtuse ja kvaliteedi.

 • Kuna me ei kasuta tootes magneesiumstearaati ega muud loomset toorainet, sobib toidulisand kasutamiseks ka veganitele.

Looduslik C-vitamiin

Kasutame tootes looduslikku C-vitamiini acerola ehk hapukirssidest. Tavaliselt kasutatakse rauapreparaatides aga sünteetilist C-vitamiini askorbiinhappe vormis. C-vitamiin aitab kaasa raua paremale imendumisele ning seda on hapukirssides rohkelt looduslikul kujul.

 • Lisaainetevabad Toode on valmistatud ilma kunstlike lisa-, säilitus-, värv- ja magusaineteta ning ei sisalda laialt kasutatud magneesiumstearaati.
 • Toode ei sisalda laktoosi, kaseiini, pärmi, soja, GMO-d, maisi, želatiini, loomset toorainet ning on looduslikult gluteenivaba.

MANUSTAMINE

Parim on rauapreparaate võtta hommikuti tühja kõhuga, siis on imendumine kõige tõhusam.

Osadel inimestel võib raud põhjustada iiveldust ja seega soovitatakse üldjuhul võtta rauda koos toiduga.

Siis aga on imendumine nõrgem.

 • Ära võta rauda koos nende toitudega: Kohv, tee, piimatooted ja kaltsiumirikkad toidud.
 • Kofeiin ja tanniin võivad mõjutada raua imendumist, kaltsium on üks peamiseid raua imendumise takistajaid.
 • Raua ja kilpnäärme hormooni türoksiini manustamise vahele peaks jääma paar tundi.
 • Et aidata kaasa paremale raua imendumisele, võid võtta rauapreparaadi koos apelsinimahla või muu C-vitamiini sisaldava joogiga.

KUI PALJU RAUDA PÄEVAS?

Soovituslikud päevased kogused on täiskasvanutele 14 mg, rasedatele 20-25 mg ja lastele 8-15 mg rauda.

Organismi madalate rauavarude korral ei piisa tihtipeale 14 mg päevasest kogusest.

Siis on soovitatav võtta rauda regulaarselt ja suuremates kogustes.

Enne raua toidulisandi kasutamist soovitame testida vere ferritiini taset ja pidada nõu oma perearsti või ämmaemandaga.

 Päevane annus (1 tablett 600 mg) sisaldab 20 mg* rauda (raudbisglütsinaati) ja 30 mg** looduslikku C-vitamiini.

KOOSTISOSAD

Raudbisglütsinaat on kõrge biosaadavusega raua orgaaniline kelaatvorm, mis imendub muutumata kujul soolestikus ning tänu heale imendumisele on üks kõige kergemini talutavaid raua vorme.

Raudbisglütsinaati kasutavad peamiselt väga kvaliteetsed toidulisandite tootjad ning see ei tekita tavaliselt kõhuvaevuseid.

Koostisosad: Acerola kirsi (Malpighia emarginata) pulber*, klorella (Chlorella vulgaris) pulber*, raud (raudbisglütsinaat), Eesti kõrvenõgese (Urtica dioica) pulber**, karnaubavaha (3%).

*kasvatatud ilma sünteetiliste taimekaitsevahendite ja väetisteta

**vabas looduses kasvanud ja laboris analüüsitud kõrvenõges

Karnaubavaha

saadakse Brasiilias kasvava palmi lehtedelt. See on taimne vaha, mida kasutatakse palju ka toiduainetööstuses. Tootes kasutame karnaubavaha määrdeainena ehk ilma selleta jääksid tabletid masinasse kinni. Karnaubavaha ja palmiõli ei ole sama asi.

Acerola ehk hapukirss

on kõrge loodusliku C-vitamiini sisaldusega mari. Tootes kasutatud külmkuivatatud hapukirsipulber sisaldab C-vitamiini koguni 20%. C-vitamiin tõhustab raua imendumist soolestikus.

Kõrvenõges

on suurepärane supertoit, mis sisaldab lisaks erinevatele mineraalainetele ja vitamiinidele palju rauda ja C-vitamiini. Kõrvenõgest peetakse üheks tähtsamaks söödavaks taimeks tema vitamiini- ja toitainesisalduse tõttu.

Tootes kasutatud kodumaine kõrvenõges on koostöös Eesti Maaülikooliga analüüsitud mineraalainete ja raskmetallide suhtes.

Klorella on rohevetikast supertoit,

mis sisaldab klorofülli rohkem kui ükski teine taim – sellest ka klorella kaunis roheline värvus. Klorella sisaldab hulgaliselt ka rauda ja C-vitamiini ning sobib ideaalselt täiustama Nôgeli rauapreparaati tema harukordse toitainerikkuse poolest.

Rohkem infot:https://nogelorganics.com/raua-toidulisand/