METSAÕITE MESI TAEVASKOJAST 1kg

Toode
METSAÕITE MESI TAEVASKOJAST 1kg
Hind
10.50 € 7.50 €
Komplektis
1
Saadavus
Poes olemas
Bränd
Taevaskoja Meejaam
Suuruse valik

Taevaskoja Meejaamas toodetakse 100% naturaalset ja kodumaist kvaliteetmett.

Tõsi, kasutame selleks küll Itaalia päritolu tööjõudu - sõbralikke ja töökaid mesilasi, kellele Taevaskoja puhas looduskeskkond on justkui loodud.

Taevaskoja mee hõrgu maitse saladus peitub korjemaa taimekoosluse mitmekesisuses, kus ühegi taime nektar ei domineeri mee maitses.

Meie mesilagrupid on kaugel intensiivselt majandatavatest põldudest.

Mesilaste loodusliku korjemaa sisse jäävateks põldudeks on meie enda talu rajatud ja mahedalt majandatavad kultuurkarjamaad lammastele.

Peamisteks meetaimedeks, millelt mesilased nektarit koguvad on valge ristik, pärn, vaarikas, paju, kanarbik, põdrakanep, mustikas ja pohl.

Oluline osa mee kvaliteedi tagamise juures on kärjeringlusel, seda ka mesilaste tervist silmas pidades.

Kasutame alati uusi kärgi, kuna jääkained kipuvad ladestuma vaha sisse.

Meie mesilased elavad puittarudes, mis on neile loomulikuks elukeskkonnaks ning nende desinfitseerimiseks ei ole tarvis kasutada kemikaale.

Säilitamine:

Mesi on pea ainus toiduaine, mis soodsates tingimustes säilitatuna halvaks ei lähegi.
Soovitame mee pikemaks ajaks säilitamiseks jahedat (5 – 10 °C) ja pimedat ruumi. Kindlasti peab meepurk olema hermeetiliselt suletud, sest muidu tõmbab mesi endasse ümbritsevaid lõhnu ja niiskust ning võib minna käärima.
Samuti ei ole soovitav mett säilitada miinuskraadidel, sest siis lagunevad mees sisalduvad vitamiinid ja aminohapped. Kristalliseerunud mee sulatamisel ei tohi temperatuur ületada 40°C.

Mee koostis:

Mesi sisaldab inimesele väga palju kasulikke aineid: looduslikke suhkruid, mineraale, vitamiine, aminohappeid ja antioksüdante. Kvaliteetne mesi sisaldab 16-17% vett. Värskes mees on üle 70% suhkruid: glükoosi ja fruktoosi. Nii suur suhkru kogus ei püsi aga väheses niiskuses kaua vedel ja seepärast hakkab glükoos kristalliseeruma. Sageli peetakse kristalliseerumist halva kvaliteedi põhjuseks, kuid tegelikult on asi vastupidi: hea ja õige mesi kristalliseerubki ning protsessi pikkus sõltub hoiutemperatuurist.

Kasulikkus:

Mesi on juba ammustest aegadest tuntud oma ravivate omaduste poolest. Nii on see tunnustatud köha ja kurguhaiguste leevendajana, kuna moodustab kaitsva kihi kurgus ja leevendab ärritustunnet. Oma antibakteriaalsete omaduste tõttu on mett kasutataud mitmetel ravieesmärkidel. Nii on see näiteks hea haavade ravija ning sel viisil kasutati mett palju enne penitsilliini leiutamist 20. sajandil. Mesi on ka hea energiaallikas füüsilisest pingutusest taastumiseks.